ZÁVODY, AKCE A EVENTY

PARALYMPIC CYKLISTICKÉ ZÁVODY

KALENDÁŘ AKCÍ POŘADÍ Č.P. HANDBIKE POŘADÍ MTB WEB Č.P. handbike

  • SILNIČNÍ HANDBIKE

Seriál závodů Českého poháru handbike a následné mistrovství ČR je prestižním sportem, který je oficiální paralympijskou disciplínou. Zatím jedinou medajli, zlatou, vybojoval v roce 2004 v Athénách Marcel Pipek.

Od té doby prošel tento sport obrovskou změnou, v zahraníčí je již dávno profesionalizován, ale nám v ČR ujíždí vlak. Vrcholní představitelé Paraslipijského výboru bohužel nemají skutečný zájem o sport a za svých postů jsou neodvolatelní. Jen pro upřesnění doposud jsme na jednoho sportovce ze státního rozpočtu získali 300Kč na kalendářní rok…

  • MTB HANDICUP

Jako první na světě jsme v roce 2010 začali organizovat pohárové závody v horské cyklistice. Horská cyklistika je vhodná hlavně pro začínající cyklisty, kdy soupeřem nejsou jen další závodníci, ale i terénní překážky. Organizujeme závody pro kategorie tělesně handicapovaných na handbike, horském kole, tricyklu a pro nevidomé na dvoukolech.

  • JUNIOR HANDBIKE

Závody pro děti s handicapem jsou novým projektem. Vzhledem k současnému stavu parasportu u nás nemáme nástupce současných závodníků. Handicapovaní cyklisté nemají motivaci pro účast na zahraničních závodech, veškeré výdaje spojené s tréninkem, koupí kola, cestovními výlohami si musí hradit sami. Není vyjímkou, že naši kvalitní závodníci chodí do práce, často dělají i nějakou práci doma, aby si na tento sport vydělali, a věžte, že je málo firem, které člověka na vozíčku skutečně dobře zaplatí….

Snažíme se k tomuto sportu přivést děti a vychovat z nich paralympijské naděje – A TO BEZ PODPORY STÁTU !!!

  • GALAVEČER HANDICUP

Parasportu se u nos stále nedostává zasloužené prestiže, vždyť téměř každý zná jméno alespoň jednoho českého olympionika, ale paralympionici… Snad jediná vyjímka potvrzující pravidlo, Jiří Ježek.

Každoročně organizujeme prestižní galavečer, na kterém vyhlašujeme nejlepší handicapované cyklisty Českého poháru. Vězte, že náš galavečer je skutečně reprezentativní. Jde nám o to, aby handicapovaní vnímali, že když se o ně nedokáže postarat stát, najdou se sponzoři, kterým tato situace není lhostejná.

AKCE A EVENTY

V průběhu roku se účastníme mnoha akcí, na kterých prezentujeme naše aktivity, šíříme osvětu a hlavně budujeme prestiž parasportu.

  • AKCE PRO VEŘEJNOST

Sami organizujeme, nebo se účastníme mnoha sportovních, kulturních i společenských akcí, během roku jsme na více než 70 akcích a závodech. Vozíme handbike trenažery, které prostřednictvím sotisfikovaného vybavení lidem zprostředkují virtuálně jízdu na ručních kolech.

  • EDUKACE PRO DĚTI

Za dětma jezdíme do škol, organizujeme besedy na téma život s handicapem, prevence a bezpečnost. Každoročně na Mezinárodní den dětí realizujeme velké turné po městech, kde se setkáváme s dětma a tak předcházíme pokřivenému vnímání handicapovaných.

  • AKCE PRO FIRMY

Vrámci spolupráce s našimi partnery se aktivně účastníme teambuildingových akcí, nebo společně akce vymýšlíme, aby se i zaměstnanci do podpory zapojili.