MNOHO DĚTÍ DOPOSUD NEPOZNALO RADOST Z POHYBU

DARUJTE RADOST

  


  

POMOZTE HANDICAPOVANÝM DĚTEM

 

Pomáhejte pravidelně

Snadná pomoc

Zadat trvalý příkaz Vám zabere 2 minuty

Vy určujete

Sami si určíte výši pomoci a podporu můžete kdykoliv ukončit

 Členství v klubu

Pravidelně Vás budeme informovat jak Vaší zásluhou pomáháme dětem. Naví připravujeme dárky pro nové členy i za věrnost :-)

 Potvrzení

Vystavíme Vám potvrzení, dar si můžete odečíst z daní

 

  

 

Přispějte jednorázově

 Pomozte nyní

I jednorázový příspěvek nám pomůže

 Vyberte způsob

Přispět můžete jednoduše platební kartou nebo převodem z účtu

Členství v klubu

Pravidelně Vás budeme informovat jak Vaší zásluhou pomáháme dětem. Naví připravujeme dárky pro nové členy i za věrnost :-)

 Potvrzení

Vystavíme Vám potvrzení, dar si můžete odečíst z daní

 

NEBO KLIKNĚTE NA DALŠÍ ZPŮSOB POMOCI

 

 

CLUB3

  

KLUB PŘÁTEL
ČERNÝCH KONÍ

Společně zlepšíme život handicapovaným dětem v ČR.

Velice si vážíme Vaší pomoci a jako poděkování jsme založili klub přátel. Budeme se snažit, aby náš klub nebyla jen slova, ale uděláme maximum pro to, abychom byli něco víc. Členstvím získáte nejen pravidelný přehled o tom jak a kde pomáháme, ale budeme Vás zvát na naše akce a závody a navíc pro Vás připravujeme dárek.
Audioknihu Paradeník 
Autorkou této knihy je Kateřina Antošová, která vypráví svůj příběh o tom, jak se jí změnil život po pádu ze stromu, kdy skončila na invalidním vozíku. Kateřina je dnes nejlepší česká závodnice na handbike a zastupovala naši republiku na paralympijských hrách.

ODEČTĚTE SI DAR Z DANÍ

Fyzické osoby

Od základu daně mohou fyzické osoby (včetně zaměstnanců) odečíst hodnotu poskytnutých bezúplatných plnění, pokud jejich úhrnná hodnota ve zdaňovacím období (kalendářní rok) přesáhne 2 % ze základu daně anebo činí alespoň 1000 Kč. V úhrnu lze za období leden-prosinec odečíst nejvýše 15 % ze základu daně.

Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) uplatňují odpočet darů z daní přímo ve svém daňovém přiznání.

Zaměstnanci, jimž daňové vyrovnání zpracovává zaměstnavatel, předkládají potvrzení o poskytnutí daru své mzdové účtárně jednou ročně, nejpozději do poloviny února a to za celý předchozí rok. Snížení daňového základu se následně projeví v rámci daňového vyrovnání ve vyšší březnové výplatě.

Právnické osoby

Od základu daně mohou právnické osoby odečíst hodnotu bezúplatných plnění, pokud hodnota bezúplatného plnění činí alespoň 2000 Kč za kalendářní rok. V úhrnu lze nově za období leden-prosinec odečíst nejvýše 10 % z již sníženého základu daně.

Naše nezisková organizace Černí koně,z.s. je osvobozena od daně z bezúplatného příjmu pro zákonem stanovené veřejně prospěšné účely.
Dary, které organizace získá, jsou tedy využity v plné výši.

Podrobnější informace naleznete v Zákoně o daních z příjmů č. 586/1992 Sb. § 20 odst. 8 zákona o dani z příjmu.

Potvrzení o daru

Potvrzení o daru Vám zašleme automaticky po konci kalendářního roku, nemusíte o něj žádat a ani na něj myslet. Toto potvrzení Vám umožní si snížit daňový základ, ať už jste zaměstnanec, podnikatel či firma.
   
  

Potřebujete potvrzení dříve?

Není problém, my Vám ho zašleme, jen prosím vyplňte své údaje do formuláře. Potvrzení standartně posíláme elektronicky, pokud ale potřebujete potvrzení v tištěné formě, zaškrtněte před odesláním formuláře políčko.

 

 


Černí koně, z.s.
IČ: 227 24 389
Cyrilovská 48
250 90 Jirny


Tomáš Pouch
ředitel organizace
739 739 199
info@cernikone.cz


Lenka Trefná
koordinátor projektu
739 739 100
lenka.trefna@cernikone.cz


Miluše Dvouletá
administrace darů
774 889 288
miluse.dvouleta@cernikone.cz